Ionizator-vody.cz

FAQ


1. Jaký je účinek vody na lidské zdraví?
V lidském těle je asi 70% vody. Obsahuje více než 1940 až 1945 l různých kapalin: 5 litrů krve, 28 litrů tekutin a mezibuněčné buněk. Jedním z atributů života je pohyb tekutin v buňkách a mezi nimi. Když tento pohyb z důvodu nedostatku vody zpomaluje, začíná se zdravotními problémy. Člověk často nemá tušení, že velká část jeho zdravotní problémy jsou způsobeny nedostatkem vody v těle, které jeho síly během dne z tuků a sacharidů mohou produkovat jen 300 g vody! Takže to není náhodou doporučené množství vody k pití je 2 – 2,5 litru. Hodně důležitá je voda, kterou pijeme.

2. Kdo vynalezl ionizovanou vodu?
Existuje několik verzí. Podle jednoho z nich aktivní vodu vynalezli ve vědeckém Taškenckém Výzkumném Ústavu Plynu, který vedl Dr., prof. S. Aliochin. Vědci hledající nové emulze. Proces elektrolýzy byl studován v oddělené nádobě ve do dvou sekcích z materiálu, což umožnil proces elektrolýzy, došlo k převplyvu iontů a smíchání zabránila nepřepustná struktura vody. Při působnení proudu v nádobě vedle anody voda se nakumulovala kladně (+) a měla kyselý charakter. Vedle katody se nakumulovala záporně a chrakter vody byl zásadový (alkalický). Rovněž bylo zjištěno, že elektrické vlastnosti voda může udržovat déle.
Krátce na to bylo zjištěno, že pracovníkům – účastníkům experimentu, se rychleji hojí rány při použití ionizované vody k mytí. Prozkoumané vlastnosti této tekutiny byli natolik neočekávané a zajímavé, že již v krátké době bylo představeno přes 100 vynálezů z použitím této vzniklé substance. Brzy na to se začala ionizovaná voda hodně užívat v Japonsku, kde se štědře podpořili investice na efektivní výzkumy a rozvoj.

3. Jaké jsou výhody ionizované vody?
Vlastnosti ionizované vody jsou mnohem více podobné fyziologických tekutinám, než je obvyklé, a to i v případě nejlepší kvality vody z vodovodu. Proto je o tolik lepší a rychlejší je možné ovlivnit a přidat se do životních pochodů v organizmu. Tímto způsobem má velmi pozitivní vliv na zlepšení zdraví, stavu a kondici celého organismu.

4. Jak ionizovat vodu?
Ionizovaná voda se získává z obyčejné vody, kde během elektrolýzy elektromotorické síly a selektivní membrána rozděluje na dvě části, ve dvou oddělených nádobách ionizátor. Jedna část je napájena záporným nábojem (-), zásadité pH (10-12). Je zásaditá voda. Druhá část je napájená kladným nábojem, a kyselé pH (2-4). Tato voda je kyselá

5. Co dává vodě aktivitu?
Aktivita je stanovena ve dvou veličinách k měření. Jedna je elektrického náboje – takzvaně oxydačně redukční potenciál ORP, pak druhá je kyselost nebo zásadovost označována indikátorem pH.

6. Jaký je dopad ionizované vody na organizmus?
Tekutiny lidského těla jsou rovněž elektrolity. To je důvod, proč ionizovaná voda, který má podobný elektrický náboj, okamžitě reaguje a rychleji je do organizmu vstřebává. Ionizovaná voda, hlavně alkalická o obnovení kyselo-alkalické rovnováhy což v celém těle podporuje vyživování, doplňování systému a tak má pozitivní vliv na obnovu zdraví.

7. Jaké jsou vlastnosti alkalické vody a proč je občas nazývaná „živou”?
Alkalická voda má záporný elektrický náboj a prostředí alkalické. Díky těmto vlastnostem taková voda přirozeným způsobem spouští tělesné síly, dodává energii, stimuluje rekonstrukci tkání, reguluje krevní tlak, rychle hojí různé rány i lehká zranění. Proto se ji nazývá „živou vodou”. V „živé vodě” se netvoří osad, čistí chemicky od zdraví škodlivých a velice nebezpečných nečistot, takových jako jsou oxydy těžkých kovů nebo radioaktivních částic. Alkalická voda reguluje reguluje množství vápniku v krvi, zabranuje jeho přebytkům nebo nedostatkům, ktoré mohou způsobit mnohé zdravotní problémy ale také nemoci, jako osteoporoza, cévní ateroskleróza, artritida. Alkaliczna voda je rovněž přírodním antioxydantem.

8. Jak kyselou vodu můžeme využívat při podpoře léčby?
Kyselá voda je také dobrá pro organizmus. Má kladný náboj je mírně kyselá a občas má malé možství chloru rozpuštěného j jejích solích. Proto je dokonalým prostředkem proti plísňím a antibakteriálním. Kyselá voda skvěle ničí bakterie a jiné patogeny. Může být rovněž užívaná jako neškodný, ekologický dezinfekční prostředek. Odtud její název „mrtvá voda”. Jestli se přechladíme bolí nás v krku, napadla nás chřipka, správně použitá kyselá voda nám určitě účinně pomůže. Stačí večer, před spaním vykloktat a dezinfikovat ústa a nos kyselou vodou.

9. Možná je ionizovaná voda lék nad lékama (panaceum)?
Takový lék nejpravděpodobněji nikdy nebude vynalezen. Ale pro člověka, který si váží sebe a své zdraví, který si přeje být zdravým, ionizovaná voda má hodně výhod a má veliké množství použití. Přece je to super přirozený způsob na udržení stáleho zdraví. Ionizovaná voda ma rovněž biologické vlastnosti, které se hodně podobají fyziologickým tekutinám našeho organizmu. Proto ionizovaná voda : hlavně alkalická je dokonalým prostředkem pro prevenci a znovu kyselá voda dokonalým prostředkem podpory léčby mnoha nemocí. Vždy je lépe nemocem předcházet, než je později léčit.

10. Má konzumace ionizované vody kontraindikace při společném užívání s léky?
V odborné literatuře nejsou informace o vedlejších účincích a kontraindikacích při užívání léků, doplňků stravy s ionizovanou vodou. Současně jsou pozorovány lepší účinky užitých terapií lékama i doplňkama stravy při užívaní ionizované vody s alkalickým účinkem.

11. Může být ionizovaná voda použitá pro jiné účely?
Ionizovaná voda jest hodně oceněna a užívaná v zahradnictví, sadovnictví, v zahrádkách a při pěstování květů. Namočené semena v „živé vodě” rychleji klíčí, mají silnější růst a dávají větší úrodu. Zvířata pijící alkalickou vodu; kuřata, kachny, telata, prasata rychleji i zdravěji rostou.

12. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými ionizátory vody?
K přístrojům řady PTV.
Nejlevnější přístroje neumožňují nastavit časování, ani nemají elektrodu na výrobu stříbrné (protibakteriální) vody.
Střední řada přístrojů má časovač, kterým si nastavíte potřebnou délku práce přístroje, v návaznosti na hodnotách, jaké chcete docílit. Zda jde o běžný pitný režim, či o léčebný proces.
Nejdražší přístroj této řady (nejprodávanější) má jak časovač, tak obsahuje i elektrodu na výrobu stříbrné vody. Má označení PTV-KL.
Obsah těchto ionizátorů je 1.4L, kde cca za 10min vyrobíte 0.7L zásadité vody a 0.7L kyselé vody. Stříbrná voda se vyrobí během 5-10 s. Můžete nastavit i vyšší hodnoty (třeba i v minutách). Hodnoty 5-10 s jsou určeny k preventivnímu pití.
K přístrojům řady AQUATOR.
Je to novinka, která je zajímavá nejen z estetického hlediska, ale i tím, že v nádobě o obsahu 3L, vyrobíte 2.7L zásadité vody a 0.3 kyselé vody a to za stejný čas.
Rozdíl mezi typem Klasik a Silver je v možnosti výroby stříbrné vody. Druhý náš nejprodávanější typ je AQUATOR Siver s možností výroby stříbrné vody.

13. Jak se určují zásadité/kyselé potraviny a proč citrón patří mezi ty zásadité?
Pojmy kyselé a zásadité potraviny jsou často mylně dávány do souvislosti s chutí těchto výrobků. Dokonalým příkladem jsou citróny. I když obsahují organické kyseliny, chutnají kysele, jsou to alkalické (zásadité) potravinářské produkty.
Zda jde o produkt kyselý nebo alkalický, se určuje po spálení produktu a přezkoumání popela. (Tato metoda odpovídá vstřebávání výživných látek v buňkách, během kterého se váže kyslík, nebo jinými slovy spalují se potraviny.) V závislosti na typu minerálů, to, co zůstane v popelu – představuje kyselé nebo zásadité sloučeniny – potravina je označena jako alkalická (zásaditá), nebo jako kyselá.
V popelu z citrónů se nacházely minerály označené jako zásadité sloučeniny: sodík, draslík, vápník, atd. Právě proto jsou citróny zásaditou potravinou.
Naproti tomu v popelu albuminových potravin //obsahují ve vodě rozpustné bílkoviny// (jako maso, ryby, tvaroh, sladké mléko, luštěniny, atd.), které obsahují fosfor, síru a dusík, dominují sloučeniny kyselých minerálů. Tedy tyto produkty označujeme jako kyselé.
Při určování typu potravin se předpokládá, že buňky plně vstřebají všechny výživné látky (oxidace) a že kyselost nebo zásaditost popela závisí výhradně na minerálech. Bohužel 97 % výživných látek se nevstřebá (nespálí) plně (při oxidaci). Proto je tu navíc kyselý odpad organického původu, jako forma moči a kyseliny mléčné.
Shrneme-li informace o potravinářských produktech z různých zdrojů, lze říci, že většina zeleniny, hlávkový salát, ovoce a čerstvé šťávy jsou zásadité výrobky, zatímco maso a výrobky z něho, ryby, obilí, atd., jsou kyselé produkty.


Jestli máte nějaké dotazy napište nám, rádi Vám odpovíme.

Proč ionizátor vody od nás?

Přes 10 let na trhu
Specializace na ionizátory vody
Odborné poradenství zdarma
Záruční i pozáruční servis
Možnost prodeje v našem bazaru
Doprava zdarma při objednávce nad 2000 Kč

Dárek k nákupu

Ke každému ionizátoru vody
získáte ZDARMA jako dárek praktickou knihu o ionizované vodě v hodnotě 350 Kč!


Nejoblíbenější Ionizátory vody

AQUATOR Silver
AQUATOR Vivo Silver

Rychlé kontakty

  Potřebujete poradit s výběrem toho správného ionizátoru? Kontaktujte nás:

+420 603 441 480
+420 482 317 038
kde vám rádi poradíme.


Nebo nám napiště na
info@ionizator-vody.cz,
odpovíme obratem!

Jaká je ionizovaná voda?

  • chutná
  • zdravá
  • čistá
  • zásaditá
  • obsahuje antioxidanty
  • odkyseluje organismus
  • pomáhá při cukrovce
  • detoxikuje tělo
  • posiluje imunitu
  • zlepšuje hydrataci

  Napsali jsme o ní knížku:
  Ionizovaná voda: cesta ke zdraví


Bazar

  Pokud máte u nás zakoupený ionizátor, můžete využít bezplatné inzerce v našem bazaru.

Vstoupit na bazar

Doporučujeme

  Inspirujte se zdravými a chutnými recepty, přečtěte si o českých superpotravinách a najděte tipy na zdravý a zábavný pohyb. Pečujte o své zdraví na Centrum-o-zdravi.cz

©2011-2024 ionizator-vody.cz