Ionizátory vody


Ionizátor vody je zařízení, které zpravidla pomocí elektrolýzy vytváří zásaditou (živá voda, alkalická) vodu. Takto upravené vodě se říká ionizovaná voda, která si po určitou dobu udržuje zdraví prospěšné vlastnosti. Ionizátor vody také zbavuje vodu od chlóru a dalších nežádoucích látek. Jejich cena je vyšší z důvodu, že jsou vyráběny z velmi kvalitních materiálů a vzácných minerálů.


Jak funguje ionizátor

V současné době existují 2 typy íonizátorů: elektrické ionizátory a minerální ionizátory.


Elektrický ionizátor vodyElektrický ionizátor

 • U elektrického ionizátoru se voda dělí pomocí elektrolýzy na zásaditou a kyselou vodu (mrtvá voda, aciditická).
 • Díky elektrolýze se minerální látky důležité pro naše tělo jako je hořčík, sodík či draslík přesunou do vody zásadité, tzv. živé vody, která se pije. Do vody kyselé se naopak dostanou látky pro naše tělo nedůležité jako například chlór.
 • Při procesu elektrolýzy dochází k vytváření antioxidantů - zlepšení hodnot ORP - a ke zmenšení molekulární velikosti clusterů vody.
 • Nevýhodou elektrických ionizátorů je postupné zanášení elektrod při tvrdším zdroji vody (tvrdá voda je typická pro evropský trh, měkčí vodu mají zase asijské trhy = zde je vhodné volit evropské výrobce). Při výběru je nutné zvážit možnosti čištění elektrod nebo změkčení vody na vstupu.Minerální ionizátor

 • U přírodních minerálním typů ionizátorů se ionizovaná voda vyrábí postupně a to velmi podobným procesem známým z přírody.
 • Voda protéká přes jednotlivé horniny a minerály, které jsou u ionizátoru koncentrované do jednotlivých vrstev, kde každá má svůj jedinečný úkol.
 • Oproti elektrickým ionizátorům se zde nevytváří kyselá voda. Kyselá složka se odfiltruje a uchovává ve vyměnitelném mediu.
 • Další vrstvy se pak postarají o dodatečné zvýšení zásaditých minerálů, produkci antioxidantů a zmenšení velikosti clusterů vody.
Ionizátory vody AQUATOR a AOK

Nabízíme kvalitní evropské ionizátory vody značky AQUATOR ve čtyřech modifikacích. Vybírat můžete i z rozsáhlé nabídky minerálních ionizátorů vody značky AOK s top produktem AlkaStream AOK-909 a novinkou na trhu, hybridním ionizátorem vody AOK-70A s generátorem molekulárního vodíku.ZáložkaElektrické ionizátory vody AQUATOR (EU)

Elektrické ionizátory dokáží vyrobit vodu s vysokými hodnotami ORP (Oxidačně redukční potenciál), antioxidanty a vysoké zásaditosti. Získanou vodu lze ovlivnit pomocí nastavení. Elektrické ionizátory vody pracují s dodanou vodou bez nutnosti doplňování dalších minerálů. Mají také dlouhodobě nízké náklady. Mění se zde pouze polopropustné membrány, jinak s nimi nejsou další finanční náklady.

Ionizátory Aquator získali v prosinci 2018 certifikaci od NATIONAL INSTITUTE OF PUBLIC HEALTH PZH (certifikaci národním institutem veřejného zdraví). Testy byli prováděny ve vládních laboratořích a certifikace je platná pro celou EU.


Ionizátor vody AQuator mini SIlverModelová řada MINIIonizátor vody AQuator SIlverModelová řada AQUATOR 2019
Minerální ionizátory vody AOK

Minerální ionizátory vody pracují na přirozeném přírodním principu. Tak jak se vytváří voda v přírodě, kdy protéká přes různé minerální sedimenty, tak i zde voda získává své konečné vlastnosti pH a ORP (Oxidačně redukční potenciál) stejně. Minerální ionizátory doplní do vody chybějící minerály a upraví vodu na potřebné parametry pro běžné zdravé pití.


Ionizátor vody AlkaMode AOK-908Ideální na cesty a do práce

Ionizátor vody AlkaMode AOK-908 - ideální osobní ionizátor na cestyIIonizační konvice AOK-108S onizátor levně - jako praktická konvice

Ionizační konvice AOK-108S - Osvědčený typ konvic nové generace značky AOK s robustnější konstukcí.


Ionizační konvice AOK-109SIonizační konvice AOK-109S - Novinka! - Poslední generaci konvic značky AOK, která má elegantní design s robustní konstrukcí.

Ionizátor vody AlkaStream AOK-909Ionizátor pro domácnost - pije celá rodina:)

Ionizátor vody AlkaStream AOK-909 - Minerální ionizátor AlkaStream se připojuje přímo na vodovodní rozvod buď přes perlizátor (zvládne každý sám) nebo pomocí spodní montáže s vlastní baterií. Díky tomu jde o velmi komfortní přírodní ionizátor pro běžnou domácnost a pravidelné používání.Ionizátor vody AlkaStream AOK-909 + RO AquafilterPro vodu té nejvyšší možné kvality

Ionizátor vody AlkaStream AOK-909 + RO Aquafilter - Spojení reverzní osmózy a minerálních ionizátorů je dosud nejlepší možný způsob dosažení opravdu čisté ionizované vody. Reverzní osmóza z vody odstraní prakticky veškeré nežádoucí látky a následně minerální ionizátor vodu promění v "osmoticky čistou" ionizovanou vodu. Navíc se tento komplet instaluje pod dřez a tak vám na lince přibude pouze speciální baterie na ionizovanou vodu.Generátory molekulárního vodíku AOK

Generátory molekulárního vodíku (technologie 21. století) pracují se speciálním druhem elektrolýzy (PEM membránou), která oproti ionizátorům vody nevytváří zásaditou vodu (kyselá složka zde zůstává), ale dodává do vody molekuly vodíku. Pracuje tak pouze s velmi důležitými antioxidanty (hodnotami ORP).

Častým neduhem ionizované vody je, že v čase ztrácí své antioxidační účinky, ať máte ionizátor jaký chcete, po 24h hodinách máte z ionizované vody "pouze" vodu zásaditou. Naopak generátory vodíku s vodou pracuje jen na bázi antioxidantů a jsou snadno přenosné. Proto pořízení generátoru vodíku jako doplněk ke klasickým ionizátorům vody je skvělý nápad.


Hybridní ionizátor vody AOK-70A s generátorem molekulárního vodíkuHybridní ionizátor - kompromis mezi ionizátorem a generátorem molekulárního vodíku

Hybridní ionizátor vody AOK-70A s generátorem molekulárního vodíku - Zásaditost vody představuje jednu z hlavních vlastností ionizované vody a tak s příchodem generátorů vodíkové vody došlo k modifikaci klasických generátorů přidáním mineralizační patrony, která vodě dodává zásadité minerály. Tyto minerály navíc pomáhají vytvářet vodík v méně mineralizované vodě, jelikož bez minerálů vodikové generátory dobře nefungují a tak se hodí i pro majitele reverzních osmóz.


Generátor molekulárního vodíku AOK-H18AGenerátor vodíku klasického typu - skvělý pomocník na cesty i jako doplněk ke klasickým ionizátorům

Generátor molekulárního vodíku AOK-H18A - Generátor molekulárního vodíku poslední generace s nejnovějšími technologiemi. Odjímatelné tělo lze nahradit vhodnou větší nádobou. Velká kapacita generátoru umožňuje mnoho opakování bez nutnosti dobití, ale lze využit i pro nouzové nabití vašeho mobilního telefonu.Proč ionizátor vody od nás?

Přes 10 let na trhu
Specializace na ionizátory vody
Odborné poradenství zdarma
Záruční i pozáruční servis
Možnost prodeje v našem bazaru
Doprava zdarma při objednávce nad 2000 Kč

Dárek k nákupu

Ke každému ionizátoru vody
získáte ZDARMA jako dárek praktickou knihu o ionizované vodě v hodnotě 260 Kč!


Nejoblíbenější Ionizátory vody

AQUATOR Silver
AlkaStream AOK-909
AQUATOR Silver mini

Výroční AKCE

Nenechte si ujít jedinečnou AKCI:

AKCE: Ionizátor vody AQUATOR Silver + AlkaStream ZDARMA

Chci AQuator Silver + AlkaStream ZDARMA

pouze do vyprodání zásob

Rychlé kontakty

  Potřebujete poradit s výběrem toho správného ionizátoru? Kontaktujte nás:

+420 603 441 480
+420 482 317 038
kde vám rádi poradíme.


Nebo nám napiště na
info@ionizator-vody.cz,
odpovíme obratem!

Jaká je ionizovaná voda?

 • chutná
 • zdravá
 • čistá
 • zásaditá
 • obsahuje antioxidanty
 • odkyseluje organismus
 • pomáhá při cukrovce
 • detoxikuje tělo
 • posiluje imunitu
 • zlepšuje hydrataci

  Napsali jsme o ní knížku:
  Ionizovaná voda: cesta ke zdraví


Bazar

  Pokud máte u nás zakoupený ionizátor, můžete využít bezplatné inzerce v našem bazaru.

Vstoupit na bazar

Doporučujeme

  Inspirujte se zdravými a chutnými recepty, přečtěte si o českých superpotravinách a najděte tipy na zdravý a zábavný pohyb. Pečujte o své zdraví na Centrum-o-zdravi.cz

©2011-2019 ionizator-vody.cz