Ionizator-vody.cz

Ionizátory vody


Ionizátor vody je zařízení, které zpravidla pomocí elektrolýzy vytváří zásaditou (živá voda, alkalická) vodu. Takto upravené vodě se říká ionizovaná voda, která si po určitou dobu udržuje zdraví prospěšné vlastnosti. Ionizátor vody také zbavuje vodu od chlóru a dalších nežádoucích látek. Jejich cena je vyšší z důvodu, že jsou vyráběny z velmi kvalitních materiálů a vzácných minerálů.


Jak ionizátor vody funguje a který vybrat?

V současné době existují 2 typy íonizátorů vody: elektrické a minerální. A od každého jsou ještě 2 druhy: průtokové a konvicové. Celkem jde o 4 základní možnosti z kterých si lze vybrat. Každý je vhodný trochu na něco jiného a zvládá dobře pracovat v různých podmínkách. Pro ujasnění výběru jsme vytvořili srovnání jednotlivých výhod a nevýhod ionizátorů vody dle konkrétního typu a druhu.


Elektrický ionizátor vodyElektrický ionizátor

 • U elektrického ionizátoru se voda dělí pomocí elektrolýzy na zásaditou a kyselou vodu (mrtvá voda, aciditická).
 • Díky elektrolýze se minerální látky důležité pro naše tělo jako je hořčík, sodík či draslík přesunou do vody zásadité, tzv. živé vody, která se pije. Do vody kyselé se naopak dostanou látky pro naše tělo nedůležité jako například chlór.
 • Při procesu elektrolýzy dochází k vytváření antioxidantů - zlepšení hodnot ORP - a ke zmenšení molekulární velikosti clusterů vody.
 • Nevýhodou elektrických ionizátorů je postupné zanášení elektrod při tvrdším zdroji vody (tvrdá voda je typická pro evropský trh, měkčí vodu mají zase asijské trhy = zde je vhodné volit evropské výrobce). Při výběru je nutné zvážit možnosti čištění elektrod nebo změkčení vody na vstupu.
 • Na trhu jsou průtokové i konvicové elektrické ionizátory vody.Minerální ionizátor

 • U přírodních minerálním typů ionizátorů se ionizovaná voda vyrábí postupně a to velmi podobným procesem známým z přírody.
 • Voda protéká přes jednotlivé horniny a minerály, které jsou u ionizátoru koncentrované do jednotlivých vrstev, kde každá má svůj jedinečný úkol.
 • Oproti elektrickým ionizátorům se zde nevytváří kyselá voda. Kyselá složka se odfiltruje a uchovává ve vyměnitelném mediu.
 • Další vrstvy se pak postarají o dodatečné zvýšení zásaditých minerálů, produkci antioxidantů a zmenšení velikosti clusterů vody.
 • Na trhu jsou průtokové i konvicové minerální ionizátory vody.Srovnávací test ionizátorů vody

Na trhu jsou celkem 4 druhy ionizátorů a každý je vhodný trochu na něco jiného a každý druh zvládá nejlépe pracovat v jiných podmínkách. Pro ujasnění výběru jsme vytvořili srovnání jednotlivých výhod a nevýhod ionizátorů vody dle konkrétního druhu.


Ionizátory vody AQUATOR a AOK

Na základě našich zkušeností a srovnávacího testu jsme omezili naši nabídku ionizátorů z hlediska jejich kvality a vhodnosti pro ČR. Nabízíme kvalitní evropské ionizátory vody značky AQUATOR ve šesti modifikacích. Vybírat můžete i z minerálních ionizátorů vody, kde aktuálně připravujeme vstup nové generace minerálního ionizátoru vody UltraStream na evropský trh (zatím pouze v předprodeji).


ZáložkaElektrické ionizátory vody AQUATOR (EU)

Elektrické ionizátory AQUATOR dokáží vyrobit vodu s vysokými hodnotami ORP (Oxidačně redukční potenciál), antioxidanty a vysoké zásaditosti. Získanou vodu lze ovlivnit pomocí nastavení. Elektrické ionizátory vody AQUATOR pracují s dodanou vodou bez nutnosti doplňování dalších minerálů nebo napojení na vodovod. Mají také dlouhodobě nízké náklady. Mění se zde pouze polopropustné membrány, jinak s nimi nejsou další finanční náklady.

Ionizátory Aquator získali v prosinci 2018 certifikaci od NATIONAL INSTITUTE OF PUBLIC HEALTH PZH (certifikaci národním institutem veřejného zdraví). Testy byli prováděny ve vládních laboratořích a certifikace je platná pro celou EU.Ionizátor vody AQuator SIlverModelová řada AQUATOR 2019Ionizátor vody AQuator SIlverModelová řada AQUATOR VIVO 2021  -  OBLÍBENÉPrůtokové minerální ionizátory vody UltraStream

Minerální ionizátory vody UltraStream jsou nástupci za velmi populární minerální ionizátory AlkaStream. Pracují na přírodních principech a přirozeně čistí a obohacují protékající vodu, stejně tak jak to dělá příroda, kdy voda protéká přes různé minerální sedimenty, kde voda získává své konečné vlastnosti pH a ORP (Oxidačně redukční potenciál). Ionizátory UltraStream doplní do vody chybějící minerály a upraví vodu na potřebné parametry pro běžné zdravé pití s prvotřídními vlastnostmi ionizované vody.


Ionizátor vody UltraStreamIonizátor pro domácnost - pije celá rodina:)

Ionizátor vody UltraStream - Minerální ionizátor UltraStream se připojuje přímo na vodovodní rozvod buď přes perlizátor (zvládne každý sám) nebo pomocí spodní montáže s vlastní baterií. Díky tomu jde o velmi komfortní přírodní ionizátor pro běžnou domácnost a pravidelné používání.


Generátory molekulárního vodíku

Generátory molekulárního vodíku (technologie 21. století) pracují se speciálním druhem elektrolýzy (PEM membránou), která oproti ionizátorům vody nevytváří zásaditou vodu (kyselá složka zde zůstává), ale dodává do vody velké množství molekul vodíku. Pracuje tak pouze s velmi důležitými antioxidanty (hodnotami ORP).

Častým neduhem ionizované vody je, že v čase ztrácí své antioxidační účinky, ať máte ionizátor jaký chcete, po 24h hodinách máte z ionizované vody "pouze" vodu zásaditou. Generátory vodíku s vodou pracuje jen na bázi antioxidantů a jsou snadno přenosné, proto pořízení generátoru vodíku jako doplněk ke klasickým ionizátorům vody je skvělý nápad.


Vyprodáno: Momentálně žádné generátory molekulárního vodíku v prodeji nemáme, ale věděli jste, že produkci vysokých hladin infuzního molekulárního vodíku není nutná žádná elektřina?
Špičkou na trhu je UltraStream - nová generace přírodního průtokového ionizátoru, který zároveň vodu obohacuje vodíkem.

Ionizátor vody UltraStreamIonizátor pro domácnost - pije celá rodina:)

Ionizátor vody UltraStream plní molekulární vodík (H2) do čištěné, alkalické pitné vody. Jde o ideální způsob přijímání molekulárního vodiku bez čekání a s dalšími benefity ionizátoru vody.

Proč ionizátor vody od nás?

Přes 10 let na trhu
Specializace na ionizátory vody
Odborné poradenství zdarma
Záruční i pozáruční servis
Možnost prodeje v našem bazaru
Doprava zdarma při objednávce nad 2000 Kč

Dárek k nákupu

Ke každému ionizátoru vody
získáte ZDARMA jako dárek praktickou knihu o ionizované vodě v hodnotě 350 Kč!


Nejoblíbenější Ionizátory vody

AQUATOR Silver
AQUATOR Vivo Silver

Rychlé kontakty

  Potřebujete poradit s výběrem toho správného ionizátoru? Kontaktujte nás:

+420 603 441 480
+420 482 317 038
kde vám rádi poradíme.


Nebo nám napiště na
info@ionizator-vody.cz,
odpovíme obratem!

Jaká je ionizovaná voda?

 • chutná
 • zdravá
 • čistá
 • zásaditá
 • obsahuje antioxidanty
 • odkyseluje organismus
 • pomáhá při cukrovce
 • detoxikuje tělo
 • posiluje imunitu
 • zlepšuje hydrataci

  Napsali jsme o ní knížku:
  Ionizovaná voda: cesta ke zdraví


Bazar

  Pokud máte u nás zakoupený ionizátor, můžete využít bezplatné inzerce v našem bazaru.

Vstoupit na bazar

Doporučujeme

  Inspirujte se zdravými a chutnými recepty, přečtěte si o českých superpotravinách a najděte tipy na zdravý a zábavný pohyb. Pečujte o své zdraví na Centrum-o-zdravi.cz

©2011-2024 ionizator-vody.cz