Ionizator-vody.cz

Rakovina v souvislostech podle článku "Čistá prevence"


Koláž článku Čistká prevence z čísla časopisu s názvem rakovina Čistá prevence

Alkalická ionizovaná voda je silná dávka antioxidantů, která vám umožní znovu získat acidobazickou rovnováhu. Vytváří prostředí, které je nepříznivé pro vývoj rakovinných buněk v našem těle.

V boji proti epidemii rakoviny musíte použít každou možnou zbraň. Možná však nebude tou nejefektivnější toxická léčba, ale spíše čistě přírodní voda, která tvoří 70% lidského těla. Stále více výzkumů ukazuje, že pokud vodu vystavíme ionizačnímu procesu, může změnit naše vnitřní prostředí natolik, že se stane nehostinným pro rakovinné buňky a zároveň získává energii k zastavení onemocnění.


Rakovině se nelíbí zásady

Vše začalo v roce 1931, kdy německý biochemik Otto Warburg zjistil, že příčinou vzniku rakovinových buněk je nedostatek kyslíku, který se pozoruje v okyseleném prostředí. To nevytváří příznivé podmínky pro zdravé tkáně, ale rakovinové se v něm rozvíjejí vysokou rychlostí.

Jak je to možné? Experimentální studie ukazují, že rakovinové buňky - na rozdíl od normálních buněk těla - jsou kyselé. To není překvapující, když vezmete v úvahu fakt, že lidské tělo je mírně zásadité. Kromě toho experimenty vědců ukázaly, že vystavení zdravé buňky kyselému prostředí způsobuje jejich smrt, naproti tomu u nádorových buněk šlo o zásadité prostředí, kde dochází k zastavení nekontrolovatelného dělení a následnou smrt buňky. Jinými slovy, nádorové buňky potřebují kyselé prostředí, aby se mohly rozvíjet a klíčem k jejich zastavení je obnovení acidobazické rovnováhy těla.


Síla rovnováhy

Ještě jeden důležitý aspekt: volné radikály. Tyto, na rozdíl od zásadité reakce, podporují vývoj rakoviny. Pokud tělo ztratí rovnováhu mezi kyselinami a zásadami, nemůže se vyrovnat s jejich přebytkem, takže mohou bez velkých překážek odnést elektrony od zdravých buněk a zničit jejich strukturu a DNA. Efekt? Vývoj neurodegenerativních a chronických onemocnění (jako je diabetes, ateroskleróza a rakovina) a zrychlení procesů stárnutí 1.

Na rozdíl od vnějších okolností není okyselování těla vůbec těžké, stačí konzumace vysoce zpracovaných potravin a sycených nápojů. To je důvod, proč je při prevenci rakoviny kladen tak velký důraz na změnu způsobu stravování. Hotové výrobky by proto měli být nahrazeny surovou zeleninou a ovocem, jakož i semeny, ořechy a zrny. Tato strava umožňuje tělu poskytnout velkou dávku antioxidantů, které mohou bojovat proti volným radikálům.

Méně často je však diskutováno o tom, jak důležité je, co pijeme. Ačkoliv to může být také klíčové.


Více než H2O

Namísto sladkých nápojů by měla být vybrána čistá voda, nejlépe destilovaná nebo ionizovaná, tj. bez nečistot, které rovněž narušují přirozenou rovnováhu.

Taková ionizovaná alkalická voda s jasně zásaditým pH (9-9,5) je správná dávka dobře absorbovaných mikronutrientů, čímž se zvyšuje tok kyslíku do buněk. Díky negativnímu indikátoru REDOX (0 ... -900 mV) vykazuje silné antioxidační vlastnosti, boj proti škodlivým volným radikálům a neutralizaci kyselých zbytků. To znamená, že když pijeme, tělo dostává další množství volných elektronů, které jsou připojeny k volným radikálům. Tímto způsobem se sníží jejich škodlivé účinky, zdravé buňky jsou chráněny a nejsou ohroženy mutací. V důsledku toho se v našem těle objevují nepříznivé podmínky pro vývoj rakovinných buněk.

Studie ukázaly, že elektrolyzovaná voda s vysokým pH a silně negativním redoxním potenciálem má podobný účinek jako přírodní antioxidanty: superoxid dismutáza a kataláza, a tím i zachycování reaktivních druhů kyslíku a chrání DNA před poškozením volnými radikály 2.


Rakovina v hledáčku

Antioxidační vlastnosti ionizované vody se jeví jako klíčové, pokud jde o její protirakovinový potenciál. Četné studie potvrzují, že jako silný antioxidant brání růstu rakovinných buněk.

Jedna z nich zkoumala její účinek na buňky rakoviny tlustého střeva in vitro a in vivo. Ukázalo se, že podávání alkalické vody myším s nádorem prodlužuje jejich životy, mj. díky explicitní aktivaci apoptózy (programované smrti) rakovinných buněk 3.

Rovněž bylo prokázáno, že ionizovaná voda je přímo spojena se zvýšenou expresí metaloproteináz (MMP - extracelulární matrixové enzymy, které hrají důležitou roli v progresi nádoru stimulováním růstu a nových krevních cév rakovinných buněk, stejně jako jejich migrace (která podporuje tvorbu metastáz). Když byla fibrosarcoma buňky (vzácný maligní nádor měkkých tkání) ošetřena ionizovanou vodou, byla inhibována exprese genů MMP-2 a MMP-1 metaloproteinázy a aktivace MMP-2, což mělo za následek snížení invaze nádorových buněk. Užší analýzy vedly výzkumníky k závěru, že inhibiční účinek alkalické vody na progresi nádoru byl způsoben, alespoň částečně, jeho antioxidačním účinkem 4.

Podobné účinky byly získány ve studiích na lidských leukemických buňkách (ionizovaná voda vyvolala jejich apoptózu a sníženou vitalitu), rakovinu jazyka (inhibovala vývoj buněčných kolonií) nebo plic 5.


Posílení terapie

Nicméně to není vše. Ionizovaná voda se může ukázat jako neocenitelná podpora i pro lidi s pokročilou rakovinou, kteří podstoupili konvenční metody léčby.

V náhodné placebem kontrolované studii vědci zkoumali, jak ovlivňuje funkci jater u pacientů s kolorektálním karcinomem léčených chemoterapií. Ukázalo se, že u lidí, kteří pijí zásaditou vodu k žádným významným změnám ve funkci jater před a po chemoterapii nedošlo, zatímco ve skupině s placebem došlo k významnému zvýšení alaninaminotransferázy (ALT), aspartátaminotransferázy (AST), alkalické fosfatázy a intermediárního bilirubinu (IBIL) a přímého bilirubinu 6.

Pozitivní účinky byly také pozorovány u pacientů s rakovinou jater léčených radioterapií. Pitná ionizovaná voda po dobu 6-ti týdnů snížila množství reaktivních metabolitů kyslíku v krvi, reakci na oxidační stres a současně významně zlepšila kvalitu života (ve srovnání s pacienty, kteří dostávali obyčejnou vodu) 7.


Pomozte si sami!

Všechny tyto zprávy ukazují, že nenápadná voda může skutečně provést revoluci v prevenci a léčbě rakoviny. Chcete-li využít její zdraví podporující vlastnosti, stačí investovat do ionizátoru, což je domácí spotřebič, který vám umožňuje vyrábět vodu se správným pH a redox indexem.

Záporný ORP získaný v procesu elektrolýzy trvá relativně krátce, pouze 24-36 hodin.
Proto se doporučuje pít čerstvě ionizovanou alkalickou vodu - ideálně do 12 hodin od svého vzniku.


BIBLIOGRAFIE

 1. Cancer Res. 1994; 54: 1890-1894, Cancer Res. 1992; 53: 1082-1086
 2. Biochem. Biophys. Res. Commun. 1997;234: 269-274
 3. PeerJ 2015; 3:e859
 4. Cytotechnology. 2012; 64 (3): 357-371
 5. Biosci Biotechnol Biochem 2009; 73 (2):280-287; Exp Oncol 2009; 31 (3): 156-162; Biol Pharm Bull. 2008; 31 (1): 19-26
 6. Mol Clin Oncol 2017; 7 (5): 891-896
 7. Med Gas Res 2011; 1 (1): 11Zdroj: Czysta profilaktyka. O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą - wydanie specjalne: Rak - ukryte przyczyny, profilaktyka i leczenie. Polsko, 2018, 2018(3), 56-57.

Proč ionizátor vody od nás?

Přes 10 let na trhu
Specializace na ionizátory vody
Odborné poradenství zdarma
Záruční i pozáruční servis
Možnost prodeje v našem bazaru
Doprava zdarma při objednávce nad 2000 Kč

Dárek k nákupu

Ke každému ionizátoru vody
získáte ZDARMA jako dárek praktickou knihu o ionizované vodě v hodnotě 350 Kč!


Nejoblíbenější Ionizátory vody

AQUATOR Silver
AQUATOR Vivo Silver

Rychlé kontakty

  Potřebujete poradit s výběrem toho správného ionizátoru? Kontaktujte nás:

+420 603 441 480
+420 482 317 038
kde vám rádi poradíme.


Nebo nám napiště na
info@ionizator-vody.cz,
odpovíme obratem!

Jaká je ionizovaná voda?

 • chutná
 • zdravá
 • čistá
 • zásaditá
 • obsahuje antioxidanty
 • odkyseluje organismus
 • pomáhá při cukrovce
 • detoxikuje tělo
 • posiluje imunitu
 • zlepšuje hydrataci

  Napsali jsme o ní knížku:
  Ionizovaná voda: cesta ke zdraví


Bazar

  Pokud máte u nás zakoupený ionizátor, můžete využít bezplatné inzerce v našem bazaru.

Vstoupit na bazar

Doporučujeme

  Inspirujte se zdravými a chutnými recepty, přečtěte si o českých superpotravinách a najděte tipy na zdravý a zábavný pohyb. Pečujte o své zdraví na Centrum-o-zdravi.cz

©2011-2024 ionizator-vody.cz